معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس

پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس

آیا به دنبال بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس هستید؟ افزونه های بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر در وردپرس، تصاویر را برای افزایش سرعت سایت بهینه می کنند. در این سری از مقالات مقالات آموزش وردپرس و معرفی افزونه ها، به معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس می پردازیم.

چه زمانی به یک افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس نیاز داریم؟

تصاویر نسبت به متن های ساده پرحجم تر هستند، به این معناست که مدت زمان بیشتری برای بارگذاری نیاز دارند.

حتما در اکثر وب سایت ها دقت کرده اید که در اکثر مطالب تصویر وجود دارد، این بدین دلیل است که تصاویر محتوا را بهتر و با سرعت بیشتری به کاربران می رسانند.

برای افزایش سرعت وردپرس، باید تصاویرتان را برای وب بهینه سازی کنید. بهترین روش برای انجام آن، به کار گیری فتوشاپ و یا نرم افزار های دیگر ویرایش تصویر پیش از آپلود تصاویر در سایت تان است. این امر کنترل بیشتری بر روی کیفیت و حجم تصاویر سایت تان به شما می دهد.

با این حال ممکن است بسیاری افراد با کار کردن با نرم افزار های ویرایش تصویر مشکل داشته باشند. زیرا بهینه سازی تک تک تصاویر وب سایت زمان بر خواهد بود. خوشبختانه، چندین افزونه سئو و بهینه سازی وردپرس وجود دارد. این افزونه ها تصاویر را به صورت خودکار فشرده کرده و سایز های کوچک تر را بر روی وب سایت تان به کار می گیرند.

حال بیایید به معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس بیپردازیم.

افزونه اول : افزونه reSmush.it

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس

افزونه reSmush.it بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس است. این افزونه به شما امکان آن را میدهد که تصاویر را هنگام بارگذاری بهینه سازی کنید، و یا به صورت گروهی این کار را انجام دهید.

این افزونه با استفاده از reSmush API برای بهینه سازی تصاویر استفاده کرده، و به شما امکان انتخاب بین سطوح مختلف آپلود را می دهد. از نکات منفی این افزونه میتوان عدم وجود سطوح مختلف بهینه سازی نام برد. هم چنین این افزونه محدودیت زیر 5مگا بایت را برای تصاویر قرار داده است. میتوانید تصاویر خاص را از فهرست بهینه سازی حذف کنید، تا بتوانید آن را به صورت اندازه کامل در سایت تان قرار دهید.

افزونه دوم : افزونه EWWW Image Optimizer

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس

افزونه EWWW Image Optimizer  افزونه ای خوب برای انتخاب به عنوان افزونه سئو و بهینه سازی وردپرس تصاویر است. کار کردن با آن آسان، و میتوان تصاویر را در حال بارگذاری بهینه سازی کنید. هم چنین این افزونه میتواند تصاویری که در گذشته در وب سایت تان بارگذاری کرده اید را به صورت گروهی بهینه سازی کند.

این افزونه تمامی پروسه بهینه سازی تصاویر وردپرس  را بر روی سرور شما انجام می دهد که در نتیجه شما نیازی به ثبت نام در سایتی برای دریافت کلید API ندارید. هم چنین میتواند تصاویری که توسط افزونه های دیگر تولید شده را نیز بهینه سازی کند. این افزونه نیازی به حساب کاربری برای اجرای بهینه سازی نخواهد داشت، اما میتوانید برای دریافت ویژگی و امکانات بیشتر ثبت نام کنید.

افزونه سوم : افزونه Compress JPEG & PNG images

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

افزونه Compress JPEG & PNG images توسط تیم سازنده افزونه TinyPNG طراحی شده است، شما برای استفاده از افزونه نیاز به ساخت حساب کاربری دارید. شما در اکانت رایگان این افزونه میتوانید به صورت ماهانه 100 تصویر را بهینه سازی کنید. تصاویر را در حال آپلود و یا به صورت گروهی میتوانید فشرده سازی کنید.

این افزونه به شما تنظیماتی ارائه میدهد تا بتوانید انتخاب کنید کدام سایز ها را بهینه سازی کنید. میتوانید یک ماکزیمم انتخاب کنید، تصاویر بزرگتر از آن توسط افزونه بازسازی خواهند شد.

افزونه چهارم : افزونه ShortPixel Image Optimizer

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

افزونه ShortPixel Image Optimizer یکی دیگر افزونه های مفید و برتر بهینه سازی تصاویر وردپرس است. برای اجرای نرم افزار شما نیاز به دریافت کلید API در ازای وارد کردن ایمیل تان دارید. اکانت رایگان، به شما امکان بهینه سازی 100 تصویر در هر ماه میدهد.

این افزونه به شما امکان مقایسه کیفیت تصویر بهینه شده و تصویر اصلی را میدهد. افزونه ShortPixel با ویژگی های مختلفی ارائه شده، و به شما امکان انتخاب بین فرمت های مقایسه مختلفی را می دهد.

افزونه پنجم: افزونه WP Smush

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

افزونه WP Smush یکی از معروف ترین افزونه های کم حجم کردن تصاویر وردپرس است. با این افزونه میتوانید تصاویر را در حین بارگذاری بهینه سازی کنید، هم چنین میتوان تصاویر قدیمی را به صورت گروهی سئو و بهینه سازی کرد. میتوانید یک سایز ماکزیمم انتخاب کنید، و سپس در هنگام بهینه سازی تصاویر شما به سایز های کوچک تر، و عاقلانه تری در خواهند آمد.

نسخه رایگان این افزونه نیازی به ساخت اکانت ندارد.

مقایسه افزونه های برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس

حال که با بهترین افزونه بهینه سازی تصویر وردپرس آشنا شدیم، خال وقت آن است ببینیم هرکدام از این افزونه ها در عمل چگونه خواهند بود و چه امتیازی خواهند گرفت.

برای تست این افزونه ها، ما یک تصویر را در هر کدام از افزونه ها بارگذاری کرده و بهینه سازی کردیم.

تست فشرده سازی تصاویر JPEG

ما از تصویر زیر برای تست فشرده سازی تصاویر JPEG استفاده به عنوان نمونه کردیم، حجم این تصویر 118 کیلو بایت است.

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

در جدول زیر نتایج را بدون اعمال هیچ تغییری در تنظیمات افزونه ها مشاهده می کنید :

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

تست فشرده سازی تصاویر PNG

ما از تصویر زیر برای تست فشرده سازی تصاویر PNG به عنوان نمونه استفاده کردیم، حجم این تصویر 102 کیلوبایت است.

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

نتایج تست :

معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس - وردپرس مانیا

کدام بهترین پلاگین فشرده سازی تصویر برای وردپرس است؟

اگر به دنبال گزینه های انعطاف پذیر در پلاگین فشرده سازی تصویر خود نباشید، پس افزونه reSmush.it بهترین نتایج را از نظر عملکرد با ایجاد تفاوت واقعی در اندازه فایل تصویر را به شما می دهد .

اگر تمایل به پرداخت برای افزونه مناسب داشته باشید، می توانید ShortPixel را که در آزمایش های ما بسیار خوب عمل کرد را امتحان کنید.

EWWW Image Optimizer یک پلاگین عالی با تنظیمات انعطاف پذیر است، اما برای دسترسی به سطوح فشرده سازی که باعث تفاوت واقعی می شوند، شما نیاز به کلید API پرداخت خواهید داشت.

امیدواریم مطلب معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. پیشنهاد میکنیم مطلب معرفی بهترین افزونه های تقویم وردپرس را نیز مطالعه کنید.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » معرفی و مقایسه پنج افزونه برتر سئو و فشرده سازی تصاویر وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *