تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس

تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس - وردپرس مانیا

برچسب ها دسته بندی ها به ما در ساختاربندی محتوای سایت مان کمک میکنند. شما اغلب می توانید آن ها را در ابر چسب های بصری به عنوان مثال پست های بلاگ و یا در یک لیست از لینک های قابل کلیک در نوار کناری یک وب سایت پیدا کنید. برچسب ها گاهی به عنوان یک ابر برچسب نشان داده می شوند، اگر چه اکثر وب سایت ها از استفاده از این عنصر در این روز ها استفاده نمی کنند. بین تگ ها و دسته ها تفاوت قائل است، اما بسیاری از کاربران آنها را قاطی می کنند. اما به عنوان مثال، در وردپرس، با استفاده از دسته بندی ها برای تقسیم بندی های خاص و برچسب ها برای برخی دیگر، مزایای دیگری نیز وجود دارد. در این سری از مقالات آموزش سئو و آموزش وردپرس، به بیان تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس میپردازیم.

طبقه بندی وردپرس – WordPress taxonomies

وردپرس از تاکسونومی که علم دسته بندی مطالب در وردپرس است استفاده می کند. شایع ترین تاکسونومی های پیش فرض در وردپرس دسته ها و برچسب ها هستند، اما امکان ایجاد یک طبقه بندی سفارشی نیز وجود دارد.

تاکسونومی (taxonomy) را می توان به عنوان طبقه بندی منظم تعریف کرد (منبع: مریام وبستر). این نشان دهنده یک سلسله مراتب یا ساختار است؛که اغلب به دسته ها برمیگردد. در وردپرس، دسته بندی ها می توانند والدین یا فرزندان یکدیگر باشند. اغلب برچسب ها در وردپرس این ساختار ندارند و اغلب به طور تصادفی استفاده می شوند. اگر این را که برچسب ها را به پست تان چگونه اضافه می کنید کنترل نمیکنید، احتمالا تعداد زیادی برچسب در وب سایت شما وجود خواهد داشت.

نکته منفی این موضوع این است که تعداد زیادی از برچسب شود. این ممکن است محتوای تکراری یا محتوای بدردنخور ایجاد کند.

تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس

بیایید به سوال اصلی مان برگردیم: تفاوت بین دسته بندی و برچسب های در وردپرس چیست؟ در یک دنیای ایده آل، ما از دسته بندی ها برای گروه بندی کردن محتوا استفاده می کنیم. در بلاگ ما، به عنوان مثال این دسته بندی ها به مقالات آموزشی، افزونه وردپرس، قالب وردپرس و… تقسیم بندی شده است. با محدود کردن به چند دسته بندی خاص، میتوانید تمرکز بیشتری بر روی محتوایتان قرار دهید. اکنون، البته، شما می توانید محتوا را حتی بیشتر تجزیه و تحلیل کنید، رفتن به گروه های خاص تر. برای آن، شما باید از برچسب ها استفاده کنید.

وردپرس این تفاوت را دقیقا مانند آن توصیف می کند:

  • دسته بندی ها برای  گروه بندی گسترده ای از موضوعات پست هستند
  • برچسب ها برای توصیف پست شما به صورت دقیق تر استفاده می شوند.

واقعیت این است که دسته بندی ها می توانند سلسله مراتبی باشند، به این معنی است که ساختار محتوا کمی بیشتر با فقط دسته ها ایجاد می شود. شما می توانید گروهی از پست های مربوط به درختان و یک دسته یا گروه زیر را در مورد نارون قرمز داشته باشید. به نظر جالب میاد، درسته؟ همچنین به این معنی است که شما می توانید URL هایی مانند / category / trees / elms داشته باشید که این ساختار درست را در URL در حال حاضر نشان می دهد. برچسب در این مثال می تواند “بوستون” باشد. این ارتباط با ویژگی های درخت ندارد، اما می تواند نشان دهد که برای مثال یک عکس از یک درخت در آن پست واقع شده است.

حداقل یک دسته بندی در هر پست نیاز است

هنوز یک تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس وجود دارد: شما باید حداقل یک دسته را به یک پست اضافه کنید. اگر این کار را فراموش کنید، پست به دسته بندی پیش فرض افزوده می شود. این می تواند “دسته بندی نشده” باشد مگر اینکه دسته پیش فرض را در وردپرس در تنظیمات > نوشتن تغییر داده باشید.

تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس - وردپرس مانیا

پیشنهاد میدیم که حتما این دسته بندی پیش فرض را به یکی از دسته بندی های اصلی سایت تان تغییر دهید، زیر این حالت دسته بندی نشده حس جالبی به کاربران تان منتقل نمی کند. با برچسب های دیگر این مشکل وجود ندارد، در واقع تعریف برچسب برای پست ها ضروری نیست.

امیدواریم که مطلب تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » تفاوت بین دسته بندی و برچسب ها در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *