آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس

آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس

آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس

گاهی اوقات ممکن است شما با خطاهای رایج وردپرس مانند خطا Establishing a Database Connection در وردپرس و یا خطای Memory Exhausted وردپرس و آموزش افزایش حافظه php در وردپرس مواجه شوید. این خطاها کمی هم به شما کمک میکنند و در واقع به شما می گویند که مشکل از کجاست. اما در این بین خطاهایی هستند که شواهدی از منبع آن ها وجود ندارد مانند خطای “میخواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید”. دلیل این که این خطا هیچ اطلاعاتی را ارائه نمی دهد، به این دلیل است که عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است به این مشکل منجر شود. در این آموزش رفع خطاهای وردپرس به آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس می پردازیم.

چرا و کجا خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس رخ می دهد؟

این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که وردپرس برای Nonce در یک آدرس مدیریتی بررسی می کند و بررسی ناکام می شود. Nonce ها در واقع کلید های خاص و یا اعدادی هستند که توسط پوسته، افزونه، و یا هسته وردپرس برای اهداف تأییدی تولید می شوند. Nonce ها یک لایه امنیتی به آدرس های اینترنتی وردپرس، فرم ها، و فراخوان های آجاکس برای جلوگیری از سو استفاده تولید میکند.

خطای ‘Are you sure you want to do this?’ معمولا هنگامی که تأیید nonce ناموفق می شود، به نظر می رسد و احتمالا دلایل برای ایجاد این خطا، پلاگین ها و تم هایی هستند که به درستی از nonce استفاده نمی کنند.

بررسی خطای ‘Are you sure you want to do this?’

به طور عمده ممکن است این خطا به دلیل پوسته و یا یک افزونه ای که بر روی وب سایت تان نصب است اتفاق بیفتد. برای این که متوجه شوید مشکل از کدام است، نیاز دارید که همه ی افزونه ها را غیر فعال کنید.

برای غیر فعال کردن افزونه ها، وارد سی پنل هاست تان شوید، سپس وارد File Manager شده، و نام پوشه ی پلاگین ها (/wp-content/plugins/) را تغییر دهید. این کار باعث غیر فعال شدن تمامی افزونه ها خواهد شد. زمانی که این کار را انجام دادید، دوباره سعی کنید وارد وردپرس شوید. اگر موفق شدید، پس این یعنی که مشکل از افزونه ها است.

افزونه ها را یکی یکی فعال کنید، و ببینید که مشکل از کدام است. (فراموش نکنید که نام پوشه افزونه ها را به حالت اول بازگردانید.)

بررسی افزونه ها

به دلیل اینکه افزونه های نصبی غیر فعال بر روی وردپرس هنوز هم تاثیر خواهند گذاشت، نیاز است که مطمئن شویم هیچ افزونه ای بر روی وردپرس نصب نیس بدون اینکه آن ها را حذف کنیم. برای این کار از طریق یک نرم افزار FTP وارد هاست تان شوید. نام فایل plugins در /wp-content/ را به plugins.deactivated تغییر دهید.

پس از آن به پیشخوان مدیریت وردپرس بخش افزونه های نصب شده برگردید. اعلاناتی برای افزونه های غیر فعال شده تان دریافت خواهید کرد.

آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس

حال که افزونه های شما غیر فعال و حذف شده اند، چک کنید که آیا باز هم خطا رخ می دهد یا خیر؟! اگر خطا دیگر رخ نداد، پس به این معناست که مشکل از افزونه های شماست. برای فهمیدن این که کدام افزونه باعث این خطا می شود، به هاست خود وارد شده و دوباره نام فایل افزونه ها را که تغییر دادید، دوباره به حالت اول یعنی plugins بازگردانید.

سپس به بخش افزونه های مدیریت وردپرس بازگشته و یک به یک افزونه ها را فعال کنید، و ببینید که خطا پس از فعال سازی کدام افزونه دوباره رخ می دهد.

بررسی قالب ها 

اگر افزونه ها باعث این خطا نبودند، پس ممکن است، تم ها دلیل آن باشند. برای بررسی پوسته های وردپرس می توانید از روشی که در مرحله ی افزونه رفتیم استفاده کنیم. وارد فایل منجر هاست تان شوید، پوشه پوسته ها را بر روی کامپیوتر تان دانلود کنید، و سپس آن را از روی هاست حذف کنید.

حال به قسمت نمایش » پوسته ها در پیش خوان مدیریت وردپرس رفته و با نوار اعلانات مواجه خواهید شد که اعلام می کند پوسته فعال خراب شده است و به پوسته پیش فرض بازخواهید گشت. وردپرس به صورت خودکار پوسته ی Twenty Thirteen را برای وب سایت شما فعال خواهد کرد.

حال ببینید که آیا باز هم خطا رخ می دهد؟ اگر دیگر خطا رخ نمی دهد، به این معناست که تم وب سایت شما باعث بروز این خطا است.

قادر به یافتن منبع خطا نیست

اطمینان حاصل کنید که شما پس از غیرفعال کردن و دوباره فعال کردن پلاگین ها و تم ها، به طور کامل مراحل را انجام داده و خطا را چک کرده اید. هنگامی که مطمئن هستید که هیچ پلاگین یا تم در سایت شما باعث مشکل نمیشود. سپس چند گام اضافی وجود دارد که می توانید انجام دهید.

اول مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت خود دارید. بعد، تمام فایلهای وردپرس را از سرور خود حذف کنید، به غیر از پوشه wp-content و تمام محتویات آن. پس از آن یک نسخه تازه از وردپرس را بر روی کامپیوتر خود بردارید و فایل ها را در داخل دایرکتوری وردپرس به سرور وب خود آپلود کنید.

پس از آپلود همه فایل ها، یک فایل wp-config.php جدید در دایرکتوری ریشه ایجاد کنید. اگر به کمک نیاز دارید می توانید فایل قدیمی خود را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. تمام بخشها را به جز Authentication Unique Keys and Salts’ را اضافه کنید. تمام خطوط را با شروع تعریف در این بخش حذف کنید.

فایل wp-config.php را ذخیره و آپلود کنید. اکنون وب سایت خود را دوباره بررسی کنید و سعی کنید خطا را دوباره تولید کنید.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]

آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس به پایان رسید. امیدواریم این مطلب هم برای شما عزیزان مفید بوده باشد. هرگونه سوال و یا نظری که در مورد این مطلب دارید در قسمت نظرات این مطلب بیان کنید. وردپرس مانیا پشتیبان شما خواهد بود.[/box]

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » آموزش رفع خطای Are You Sure You Want to Do This در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *