آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

آیا با خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس مواجه شده اید؟ این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما سعی می کنید یک فایل تم یا افزونه را در وردپرس آپلود کنید. در این سری از مقالات آموزش رفع خطاهای وردپرس، به آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس می پردازیم.

چه عواملی باعث رخ دادن خطای 413 Request Entity Too large میشوند؟

این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما سعی می کنید یک فایل را که بیش از حداکثر اندازه آپلود فایل در سایت وردپرسی شما است آپلود کنید. وب سرور شما در آپلود فایل شکست میخورد، و شما با خطای 413 Request Entity Too large مواجه میشوید.

آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

به طور معمول، بیشتر شرکت های میزبانی هاست وردپرس سرور خود را پیکربندی کرده اند، به طوری که کاربران وردپرس می توانند به راحتی تصاویر و سایر رسانه ها را آپلود کنند.

با این حال، گاهی اوقات این تنظیمات برای آپلود فایل های بزرگ و یا افزونه ها به اندازه کافی بالا نیست.

همچنین می تواند شما را از آپلود فایل های بزرگ در کتابخانه رسانه باز نگه دارند. در این صورت، پیامی متفاوت خواهید دید که به وضوح بیان می کند که اندازه فایل بیش از حداکثر حد مجاز است.

آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

حال که با دلیل و عوامل رخ دادن خطای 413 Request Entity Too large آشنا شدید، وقت آن است که به رفع این خطا بپردازیم.

رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

راه های متعدد برای رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس وجود دارد. ما تمام این روش ها را پوشش می دهیم و می توانید یکی از آن را که برای شما مناسب است، امتحان کنید.

روش 1. افزایش حجم آپلود فایل محدود از طریق فایل های توابع

تنها کافی است کد زیر را به فایل functions.php تم خود اضافه کنید. برای آشنایی بیشتر با روش های مناسب جایگذاری کد ها در سایت به مطلب آموزش کامل کپی کدها از وب به وردپرس مخصوص مبتدیان مراجعه نمایید.

شما می توانید مقادیر در upload_max_size و post_max_size را بیشتر از فایل مورد نظر خود در آپلود تغییر دهید. شما همچنین باید max_execution_time را تا زمانیکه فکر میکنید فایل را برای آپلود انجام میدهید افزایش دهید. اگر مطمئن نیستید، می توانید این مقدار را دو برابر کنید.

روش 2. افزایش حجم فایل آپلود محدود از طریق فایل .htaccess

برای این روش، شما نیاز به ویرایش فایل .htaccess و اضافه کردن کد زیر آخر این فایل دارید :

روش 3. بارگذاری فایل به صورت دستی از طریق FTP

اگر خطای 413 فقط زمانی رخ می دهد که یک فایل خاص را آپلود می کنید، ممکن است بخواهید فایل را به صورت دستی از طریق FTP آپلود کنید.

اگر در حال بارگذاری یک افزونه در وردپرس هستید، به آموزش آموزش نصب افزونه ها در وردپرس و بخش آخر آن: آموزش نصب افزونه ها توسط FTP مراجعه کنید. برای بارگذاری قالب وردپرس هم باید به همین شکل، اما در فایل پوشه های وردپرس اقدام کنید.

امیدواریم آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *