آموزش رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس

آموزش رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس

آیا جدیدا با خطای 429 too many requests error در وب سایت وردپرس خود مواجه شده اید؟ این خطا میتواند کمی خسته کمی خسته کننده باشد زیرا پیدا کردن منبع مشکل کمی سخت است. در این سری از مقالات آموزش رفع خطاهای وردپرس به آموزش رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس می پردازیم.

گاهی اوقات این خطا زمانی رخ می دهد که یک اسکریپت در وب سایت شما درخواست های بیش از حد زیادی را به یک وب سایت یا سرویس دیگر با استفاده از API ایجاد کند.

حال وقت آن است که به آموزش رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس بپردازیم.

رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس

این خطا می تواند توسط تعدادی از عواملفاکتور مختلف ایجاد شود. ما چند راه برای شناسایی و رفع خطای 429 Too Many Requests در اختیارتان قرار خواهیم داد.

پلاگین ناسازگار را پیدا کنید و غیرفعال کنید

شایع ترین دلیل خطای 429 Too Many Requests در وردپرس پلاگین های بد بر روی وب سایت شما هستند. پلاگین ها گاهی می توانند درخواست های زیادی را به وب سایت شما ارسال کنند که ممکن است با یک خطای 429 با سرور رد شود.

اولین کاری که باید انچام بدید، غیر فعال سازی افزونه ها است. در پیشخوان مدیریت وردپرس، به قسمت افزونه ها » افزونه های نصب شده مراجعه کرده و تمامی افزونه ها را انتخاب کنید، و سپس تمامی افزونه ها را غیرفعال کنید.

حال دوباره به وب سایت خود مراجعه کنید و ببینید که آیا هنوز هم این خطا را مشاهده می کنید یا خیر. اگر دیگر این خطا تولید نشد، پس به این معنا است که دلیل خطای 429 Too Many Requests یکی از افزونه های نصب شده بر روی وب سایت شما است.

حالا یکی یکی افزونه ها را فعال کرده، و پس از فعال سازی هر کدام وب سایت تان را چک کنید. با این روی میتوانید افزونه ی منبع خطا را پیدا کنید.

هنگامی که افزونه ی منبع خطا را پیدا کردید، می توانید آن را با یک افزونه ی مرتبط جایگزین کرده، و یا با طراح افزونه تماس گرفته و خطا را به آن ها گزارش دهید تا آن را رفع کنند.

تغییر به قالب پیش فرض وردپرس

بیشتر تم های وردپرس شامل قابلیت هایی هستند که به طور معمول با پلاگین ها می آید. چنین تم هایی نیز ممکن است خطای 429 Too Many Requests را در سایت شما ایجاد کنند.

آسان ترین روش برای فهمیدن این که آیا قالب وردپرس شما باعث این خطا است، این است که قالب وب سایت تان را به قالب پیش فرض، مثلا: Twenty Seventeen تغییر دهید. اگر باعث رفع خطا شد، پس شما باید به دنبال قالبی دیگر باشید و یا اینکه مشکل را به طراح قالب گزارش دهید.

از ارائه دهنده خدمات میزبانی خود بپرسید

گاهی اوقات، در سرویس های سوم شخص که نیاز به دسترسی به وب سایت شما دارند با خطای 429 too many requests error مواجه میشوید. این سرویس ها می توانند، موتورهای جستجو، خزنده ها، و یا نرم افزار های وب باشند.

اگر به عنوان مثال در کنسول جستجوی گوگل با خطای 429 too many requests  مواجه شدید، پس به احتمال زیاد آن ها در حال ارسال تعداد زیادی درخواست به وب سایت شما هستند. شما باید با میزبان هاست خود تماس گرفته و از آن ها بخواهید که این درخواست ها را بلاک نکنند.

امیدواریم مطلب آموزش رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 5 میانگین : 3.2]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » آموزش رفع خطای 429 Too Many Requests در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *