آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

آیا می خواهید افزونه های وردپرس را به زبان فارسی ترجمه کنید؟ بسیاری از پلاگین های وردپرس به طور کامل ترجمه آماده هستند و می توانند به آسانی توسط هر کسی در جهان ترجمه شوند. در این مقاله از آموزش های وردپرس ما به شما آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف را بدون نیاز به هیچ کد نویسی خواهیم داد.

چرا و چه زمانی باید افزونه های وردپرس را ترجمه کنید

وردپرس، خود در بسیاری از زبانها در دسترس است و می تواند به زبان های دیگر نیز ترجمه شود. به عنوان یک کاربر شما می توانید از وردپرس در زبان خود استفاده کنید و حتی می توانید وب سایت های چند زبانه با استفاده از افزونه ها ایجاد کنید.

بیشتر افزونه های تاپ و برتر وردپرس همچنین از پیش ترجمه شده اند. با کمک در ترجمه به زبان های دیگر، می توانید به نویسندگان پلاگین کمک کنید. این نیز به هزاران کاربر دیگر وردپرس کمک خواهد کرد.

حال بیایید به آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف بپردازیم.

روش 1: کمک به ترجمه افزونه وردپرس در زبان شما

این روش ساده تر است و به شدت توصیه می شود، زیرا نه تنها به شما کمک می کند که از افزونه ها در زبان خود استفاده کنید، بلکه به دیگر کاربران نیز کمک می کند به طور خودکار از افزونه در زبان خود استفاده کنید.

WordPress.org در حال حاضر یک ابزار ترجمه وب مبتنی بر وب را ارائه می دهد که به هر کسی می تواند توانایی ترجمه را برای پلاگین های وردپرس میزبانی شده در WordPress.org ارائه دهد.

هنگام بازدید از یک صفحه پلاگین، یک اعلان درخواست کمک شما را در ترجمه افزونه را به زبان خود خواهید دید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

و یا با مراجعه به تب Development مانند تصویر زیر میتوانید افزونه را به زبان خود ترجمه کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

از شما خواسته می شود زبان خود را انتخاب کنید، و سپس می توانید شروع به ترجمه کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

در صفحه ترجمه، شما یک رابط کاربری ساده با متن منبع و منطقه متن برای ارائه ترجمه برای کلمات خاص خواهید دید.

روش 2: پلاگین وردپرس را برای وب سایت خود ترجمه کنید

این روش به شما امکان می دهد پلاگین وردپرس را برای استفاده خودتان ترجمه کنید. شما افزونه را درون ناحیه مدیریت وردپرس خود ترجمه خواهید کرد و ترجمه های شما بلافاصله روی وب سایت شما تاثیر می گذارد.

جهت دانلود رایگان این افزونه فرم زیر را پر کنید، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

[sdfile url=”https://goo.gl/f4EtBC”]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

جهت تهیه نسخه فارسی سازی شده افزونه Loco Translate به مطلب افزونه ترجمه پلاگین وردپرس loco translate فارسی سازی شده مراجعه کنید. پس از تهیه، پس از هر به روز رسانی، شما تمامی نسخه های جدید را هم در پنل کاربری در وردپرس مانیا و در ایمیل خود به صورت مادام العمر می توانید دانلود کنید.

همچنین پشتیبانی ما نیز همراه شما خواهد بود.

[/box]

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Loco Translate را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، آموزش گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، شما باید از صفحه Loco Translate » Plugins برای شروع ترجمه پلاگین های خود بازدید کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

شما لیستی از تمام پلاگین هایی که در وب سایت شما نصب شده اند خواهید دید. شما باید بر روی افزونه که میخواهید ترجمه کنید کلیک کنید.

در صفحه بعدی، شما لیستی از زبان های موجود برای افزونه را همراه با وضعیت پیشرفت ترجمه برای هر زبان خواهید دید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

در صورتی که زبان مورد نظر شما در لیست وجود دارد، باید روی آن کلیک کنید. در غیر این صورت، میتوانید بر روی دکمه “زبان جدید” در بالای صفحه کلیک کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

در صفحه زبان جدید، ابتدا باید زبان خود را انتخاب کنید. شما دو گزینه دارید. اولین گزینه زبان وردپرس است. این گزینه به طور خودکار شروع به استفاده از این فایل زبان در صورتی که یک کاربر ناحیه مدیریت وردپرس را به این زبان تعریف کند. گزینه دوم استفاده از یک زبان سفارشی است.

سپس، شما باید انتخاب کنید که در چه قسمتی فایل ها ذخیره شوند. به طور پیش فرض، Loco Translate، فایل ترجمه را در پوشه خود ذخیره می کند. شما می توانید آن را تغییر دهید تا فایل های ترجمه را در زبان های وردپرس و یا پوشه خود زبان های پلاگین ذخیره کنید.

نکته : بهتر است که مکان فایل ها را در پوشه languages یا زبان های خود افزونه ذخیره کنید، که بالافاصله بتوانید تغییرات را مشاهده کنید.

هنگامی که تنظیمات خود را پیکربندی کردید، روی دکمه شروع ترجمه کلیک کنید تا ادامه یابد.

ترجمه پلاگین واقعا ساده است. متن منبع را مشاهده خواهید کرد و در زیر آن کادر ترجمه را مشاهده خواهید کرد.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

تنها کافی است که ترجمه خود را برای رشته منبع وارد کنید، و سپس رشته بعدی را برای ترجمه انتخاب کنید.  در پایان فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا ترجمه ها و پیشرفت های شما ذخیره شود.

روش 3. ترجمه پلاگین وردپرس بر روی کامپیوتر شما

شما همچنین می توانید پلاگین وردپرس را بر روی کامپیوتر خود با استفاده از برنامه های ترجمه gettext ترجمه کنید. این راحت است و شما همچنین می توانید ترجمه های خود را به نویسندگان پلاگین ارسال کنید، بنابراین می توانید آنها را در پلاگین های خود قرار دهید.

در مرحله ی اول باید افزونه ای که تمایل دارید ترجمه کنید را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید. سپس آن را از حالت زیپ و فشرده خارج کنید.

پس از استخراج فایل، پرونده پلاگین را باز کنید و پوشه زبان (languages) را پیدا کنید. در داخل آن، یک فایل .pot پیدا خواهید کرد. این پرونده قالب ترجمه است که شما باید افزونه را ترجمه کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

اگر افزونه یک فایل .pot یا یک پوشه زبان ندارد، احتمالا نسخه ترجمه آماده نیست. در این حالت، شما می توانید با نویسنده پلاگین تماس بگیرید و با آن ها در میان بگذارید.

هنگامی که فایل .pot دارید، آماده ترجمه پلاگین در هر زبان دیگر می باشید.

اول، شما نیاز به دانلود و نصب برنامه Poedit در رایانه خود دارید. Poedit یک برنامه ترجمه رایگان برای مک و ویندوز است.

پس از نصب برنامه، پیش بروید و برنامه را باز کنید. با تعدادی گزینه روبرو خواهید شد که از شما میخواهد یکی از آن ها را انتخاب کنید. پس از نصب برنامه، پیش بروید و برنامه را باز کنید. با تعدادی گزینه روبرو خواهید شد که از شما میخواهد یکی از آن ها را انتخاب کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

از شما خواسته می شود فایل POT افزونه را انتخاب کنید. پس از انتخاب پرونده، Poedit از شما می خواهد که زبان ترجمه را انتخاب کنید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

به سادگی نام زبان را تایپ کنید یا از منوی کشویی انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک کنید. 

Poedit اکنون رابط ترجمه را نشان می دهد. شما لیستی از رشته ها را مشاهده خواهید کرد. همه چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که بر روی یک رشته کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید و یک ترجمه را ارائه دهید.

آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

پس از اتمام ترجمه، آماده ذخیره و خروجی گرفتن از آن هستید. شما باید به File » save و نام فایل خود را پس از نام زبان و کد کشور، به عنوان مثال fa_IR برای زبان فارسی قرار دهید. به عنوان مثال شما باید نام پوشه اصلی افزونه را در ابتدا قرار داده و سپس fa_IR را پس از آن بنویسید. مثلا برای ذخیره فایل ترجمه شده به فارسی افزونه updraftplus میشود : updraftplus-fa_IR

Poedit ترجمه شما را در فایل های .po و .mo ذخیره خواهد کرد. شما باید این فایل ها را در پوشه زبان های پلاگین خود قرار دهید تا از آنها استفاده کنید.

امیدواریم آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در آموزش های وردپرس و مطالب بعد به ترجمه افزونه ها به فارسی با نرم افزار poedit به صورت تخصصی تر می پردازیم.

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » آموزش فارسی سازی افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *