breadcrumb یا ریز آدرس چیست و چرا برای سئو مهم است؟

breadcrumb یا ریز آدرس چیست و چرا برای سئو مهم است؟

breadcrumb یا ریز آدرس ها بخشی از هر وب سایت موفق هستند. این ناوبری های کوچک نه تنها به کاربران شما کمک میکنند که بدانند در کجای وب سایت شما قرار دارند، بلکه به موتورهای جستجو کمک میکنند با ساختار و سازه وب سایت شما آشنا شوند. به همین دلیل است که اضافه کردن این نشانه های کوچک به سایت تان را کاملا منطقی میسازد.

breadcrumbs چیست؟

هنگامی که هنسل و گرتل به دل جنگل رفتند، هنسل تکه هایی از نان بر روی زمین می انداخت تا هنگامی که احیانا هر کدام از آن ها در جنگل گم شدند بتوانند راه برگشت به خانه را پیدا کنند. این تکه نان ها امروزه تبدیل به breadcrumbs ریز آدرس هایی که در وب سایت ها برای راهنمایی بیشتر کاربران و موتور های جستجو تبدیل شده اند. breadcrumb یک مسیر متن کوچک است، که در بیشتر مواقع در قسمت بالای صفحه قرار دارد. به عنوان مثال، ریز آدرس همین صفحه که در پایان پست قرار دارد به شکل زیر است :

خانه » بلاگ » breadcrumb یا ریز آدرس چیست و چرا برای سئو مهم است؟

این ریز آدرس به سرعت به شما میگوید که کجا هستید. تمامی بخش های این ریز آدرس قابلیت کلیک دارند.

ریز آدرس ها یا breadcrumb هم چنین در گوگل هم نمایش داده می شوند. اگر از Yoast SEO استفاده می کنید یا از سازه و ساختار مناسب در وب سایت خود استفاده می کنید، موتورهای جستجو می توانند این اطلاعات را بیابند و این ریز آدرس ها را در نتایج جستجوهای خود نمایش دهند. به همین راحتی کاربران میتوانند بفهمند که این صفحات در کدام بخش از وب سایت شما قرار دارند.

breadcrumb یا ریز آدرس چیست و چرا برای سئو مهم است؟

انواع Breadcrumbs یا ریز آدرس ها

با نگاهی دقیق، می توان انواع مختلف breadcrumb یا ریز آدرس ها را تشخیص داد. این سه نوع رایج ترین انواع breadcrumb می باشند که در سایت ها پیدا می کنید:

breadcrumb های سلسله مراتبی

در بیشتر وب سایت ها از این نوع ریز آدرس ها استفاده میشود. هم چنین در وردپرس مانیا نیز ما هم از این نوع استفاده میکنیم. breadcrumb یا ریز آدرس هایی مانند این به شما خواهد گفت که شما در کدام قسمت از ساختار سایت هستید و چند گام  تا بازگشت به صفحه اصلی فاصله دارید. چیزی مانند:

خانه > بلاگ > دسته بندی > نام پست

انواع Breadcrumbs یا ریز آدرس ها

breadcrumb بر اساس مشخصه

breadcrumb بر اساس مشخصه پس از انتخاب مشخصات نشان داده میشود، به عنوان مثال، در حالی که یک محصول را در یک سایت فروشگاه الکترونیک جستجو می کنید. مثلا، صفحه اصلی > دسته بندی محصولات > جنسیت > اندازه > رنگ.

breadcrumb بر اساس مشخصه

breadcrumb بر اساس تاریخ

breadcrumb بر اساس تاریخ،  بر اساس آنچه که در سایت انجام داده اید نشان داده میشوند. از اینها به عنوان جایگزینی برای نوار تاریخ اینترنت استفاده کنید. این نوع به این شکل ظاهر می شود: صفحه اصلی > صفحه قبلی > صفحه قبلی > صفحه قبلی > صفحه فعلی.

مزایای استفاده از breadcrumb یا ریز آدرس ها

چند مورد از مزایای استفاده از breadcrumb یا ریز آدرس ها در سایت شما وجود دارد. بیایید سریع به آنها بپردازیم:

1. گوگل آنها را دوست دارد

مانند کاربران تان، گوگل هم عاشق این ریز آدرس ها است. breadcrumb به گوگل یک راه دیگر برای فهمیدن اینکه چگونه وبسایت شما ساختار یافته است را ارائه می دهد. علاوه بر این، گوگل ممکن است ریز آدرس های شما را برای نشان دادن در نتایج جستجو استفاده کند. به این ترتیب، نتیجه جستجو شما برای یک کاربر بسیار جذاب تر خواهد بود. برای افزایش شانس گرفتن این ریز آدرس ها در Google، شما باید اطلاعات ساختاری اضافه کنید یا از Yoast SEO استفاده کنید.

2. آنها تجربه و راحتی کاربر را افزایش می دهند

کاربران از گم شدن متنفرند. هنگامی که با یک مکان جدید مواجه میشوند، مردم اغلب در جستجوی اشیاء قابل شناسایی یا نشانه ها هستند. همینطور برای وبسایت ها هم هست. شما باید بازدید کنندگان را راضی نگه دارید و اصطحکاک را تا حد ممکن کاهش دهید. breadcrumb می تواند به تجربه ی بهتر کاربر شما کمک کند، زیرا این یک عنصر رابط شناخته شده است که بلافاصله راه را به کاربران نشان می دهد. بدون نیاز به کلیک بر روی دکمه برگشت!

3. کاهش میزان کاربران از دست رفته

اینروز ها به ندرت کسی از طریق صفحه اصلی وارد سایت می شود. به این معناست که هر نقطه از وب سایت شما میتواند یک نقطه برای ورود کاربر باشد. اگر صفحه انتخاب شده انتظارات شخص را برآورده نكند، باید راهی برای هدایت این بازدیدكنندگان به قسمت های دیگر سایت خود داشته باشید. breadcrumb ها نرخ از دست دادن کاربران را با ارائه راهی برای مرور وب سایت شما کاهش می دهند. بنظر شما بهتری نیست کاربران را به صفحات مربوط به مطلب بفرستیم، تا اینکه آن ها به گوگل برگردند و سراغ سایت دیگری بروند؟

در مطلب بعدی آموزش قرار دادن ابزار breadcrumb یا ریز آدرس با استفاده از افزونه yoast seo را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید به راحتی این ابزار فوق العاده را در وب سایت خود قرار بدید.

امیدواریم این قسمت از مقالات آموزش سئو، مطلب : breadcrumb یا ریز آدرس چیست و چرا برای سئو مهم است؟ برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 2 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » breadcrumb یا ریز آدرس چیست و چرا برای سئو مهم است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *