CSS یا شیوه نامه در وردپرس چیست

CSS یا شیوه نامه در وردپرس چیست

CSS یا شیوه نامه در وردپرس چیست

CSS یا شیوه نامه که مختصر Cascading Style Sheets می باشد، یک زبان نشانه گذاری است که برای تعریف ظاهر بصری و قالب بندی اسناد HTML استفاده می شود. پوسته های وردپرس از شیوه نامه یا CSS و HTML جهت خروجی سازی دیتای تولید شده توسط وردپرس استفاده میکند. هر پوسته ی وردپرس شامل یک فایل style.css می باشد که شامل دستور های استایل است که صفحاتی که توسط وردپرس تولید میشوند را فرمت بندی میکنند.

زبان CSS بسیار آسان آموزش داده شده، و بسیار آسان هم به کار می رود. بسیاری از وب سایت ها با انتشار آموزش های CSS به افراد تازه کار در شروع کار کمک می کنند. به کار بردن زبان css بسیار آسان است،  به همین دلیل بسیاری از افراد تنها با نگاه کردن به فایل style.css پوسته ی وب سایت شان می توانند آن را بفهمند و یاد بگیرند.

مثال :

عناصر HTML را می توان به طور مستقیم در CSS مدل دهید. طراحان همچنین از شناسه ها و کلاس ها برای تعریف بخش های مختلفی استفاده می کنند که می توانند در CSS قالب بندی شوند. این به آنها کمک می کند که از سبک های مختلف برای عناصر HTML مشابه در یک صفحه وب، اما در بخش های مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال، یک عنصر h1 برای عنوان وبلاگ در بخش هدر یک صفحه می تواند متفاوت از یکی دیگر از عناصر h1 در منطقه ای دیگر از همان پست استایل دیگری بپذیرد.

مثال :

HTML نشان داده شده در بالا دارای یک شناسه به نام ‘header’ و یک کلاس ‘blog-title’ است. این بخش ها را می توان در CSS مدل دهید.

مثال :

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 0 میانگین : 0]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » CSS یا شیوه نامه در وردپرس چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *