http2 چیست؟

http2 چیست؟
HTTP/2 چیست؟

هر بار که شما بر بروی یک لینک برای بازدید از یک سایت کلیک می کنید، یک درخواست به سرور آن ارسال میشود. سرور با یک پایم وضعیت (هدر) و یک لیست فایل برای آن وب سایت ارسال میشود. پس از مشاهده لیست، مرورگر به صورت یکجا درخواستی برای تمامی این فایل ها ارسال می کند. در حالت قدیمی پروتکل HTTP1.1، زمان زیادی برای این پروسه طول میکشید. HTTP/2 اما این وضعیت را تغییر داده و متن باز را در اختیار شما قرار میدهد و اجازه می دهد که تعدادی زیادی چیزها به صورت یکجا ارسال شوند. با HTTP2 آشنا شوید. با ما در این سری از مقالات آموزش سئو همراه باشید.

HTTP/2یک پروتکل جدید است که به شدت سرعت وب را افزایش می دهد. با استفاده از فن آوری های جدید اتصالات کامل چندگانه را معرفی می کند. سرورها هم اکنون می توانند یک اتصال واحد را با یک مرورگر باز کنند و تمامی فایل های یک سایت را تا زمانی که همه چیز انجام شود، ارسال کند. پس از آن اتصال قطع می شود و مرورگر می تواند سایت را رندر کند.

HTTP/2 چگونه کار میکند؟

بزارید اینطوری بگیم که شما یک باکث نسخه جدید لگو میخواهید. ابتدا برای دریافت باکس به فروشگاه میروید. وقتی به منزل میرسید، باکس را باز کرده و دستورالعمل را مشاهده می کنید. دستورالعمل به شما نحوه کار را یاد می دهد: یک آجر در یک زمان. حالا شما در یک زمان تنها میتوانید یک آجر بردارید. حالا چه آجری نیاز دارم؟؟ حال دستورالعمل به شما آجر درست را نشان می دهد. این کار با لگو ها و برگشتن به دستورالعمل و بالعکس آنقدر ادامه پیدا میکند تا اینکه کار شما با لگو ها تمام شود. ستی که شما دارید 3300 آجر دارد؟ خب پس زمان طولانی ای نیاز دارد. این مورد HTTP1.1 است.

http2 چیست؟ و HTTP/2 چگونه کار میکند؟
http2 چیست؟ و HTTP/2 چگونه کار میکند؟

با HTTP/2 این موارد فرق می کند. شما به فروشگاه میروید تا باکس تان را بردارید. بازش میکنید، و دنبال تمامی آجرهایی که برای یک ست لگو به کار رفته اند میگردید. میتوانید برای تعداد بیشتر آجرها باز هم به دستورالعمل مراجعه کنید، بدون اینکه به راهنما مراجعه کنید. (این آجرها اینجا قرار میگیرند، خب درست شد). اگر خیلی تندتر میخواهید انجام شود، میتوانید تمام آجرها را یک جا بردارید تا در مدت خیلی سریعتری لگوی خود را تکمیل کنید.

تاثیر HTTP/2 بر سئو

ما به سرعت نیاز داریم. سرعت سایت چند سالی است که یکی از فاکتورهای مهم برای سئو در موتورهای جستجو است. حالا هم با معرفی الگوریتم ایندکس موبایل خیلی مهم است که به سرعت بارگذاری سایت تان برای تلفن های همراه هم نگاهی بیندازید. در طول چند سال، سایت ها بزرگتر شده اند. هرچه سایت ها بزرگتر شوند، به بارگذاری فایل های HTML، JavaScript ، CSS، تصاویر و… بیشتری نیاز دارند، که به معنای طولانی تر شدن زمان بارگذاری خواهد بود.

یکی دیگر از موارد در این موضوع، تاخیر است، مخصوصا در رابطه با تلفن های همراه. هرچه سایت شما با تاخیر بیشتری پاسخ دهد، زمان بیشتری طول میکشد تا درخواست به سرور ارسال و پاسخ از سرور دریافت شود. به همین دلیل کارشناسان وبمستران را به استفاده از CDN برای افزایش سرعت سایت مان تشویق می کنند.

کارهای دیگری هم وجود دارند که میتوانید برای افزایش سرعت سایت وردپرس تان انجام دهید، اما در حالت HTTP1.1 شاید جواب خیلی خوبی نگیرید. اما HTTP/2 تمامی کارها را برای سرورها و مرورگرها با یکجا انجام دادن کارها آسان تر میکند.

امیدواریم مطلب http2 چیست؟ برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » HTTP/2 چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *