آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟

آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟ - وردپرس مانیا

اخیرا یکی از کاربران وردپرس مانیا از ما پرسید که آیا افزونه های غیر فعال بر روی سرعت وردپرس تاثیر می گذارید، و آیا ضروری است که افزونه های غیر فعال را حذف کنیم؟ بسیاری از افراد افزونه ها را برای تست نصب کرده و سپس آن ها را غیر فعال می کنند. در این سری از مقالات آموزش وردپرس به سوال که آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟ و آیا باید افزونه های غیرفعال را حذف کنیم؟ میپردازیم.

افزونه های غیرفعال در وردپرس چیست؟

یکی از بهترین ویژگی های وردپرس این است که شما میتوانید با استفاده از افزونه های وردپرس آن را گسترش دهید. هنگامی که شما در حال افزونه های وردپرس هستید، وردپرس آن افزونه را بر روی سرور هاست شما دانلود و ذخیره می کند.

برای استفاده از افزونه ها، پس از نصب آن ها شما باید آن ها را فعال کنید.

میتوانید آن ها را بعد تر نصب و فعال کنید. هم چنین میتوانید افزونه هایی را که تست کرده اید و برای شما جالب نبوده اند را غیرفعال کنید. میتوانید تمامی افزونه های نصب شده تان، اعم از فعال و غیر فعال را در صفحه افزونه ها، در صفحه مدیریت وردپرس تان مشاهده کنید.

آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟

افزونه های فعال به رنگ آبی، و افزونه های غیر فعال به رنگ سفید نمایش داده می شوند.

آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟

خیر، افزونه های غیرفعال تاثیری بر روی سرعت وردپرس و کاهش سرعت آن نخواهند داشت.

هر زمان که یک کاربر صفحه ای از وب سایت وردپرس شما را درخواست می کند، وردپرس یک پروسه ی بارگذاری را شروع می کند. در طول این پروسه، تنها افزونه های فعال نصب شده بر روی وب سایت شما را بارگذاری می کند. تمامی افزونه های غیرفعال نادیده گرفته شده، و حتی نگاهی هم به آن ها انداخته نمی شود.

حتی اگر شما ده ها افزونه غیرفعال بر روی وردپرس تان نصب شده داشته باشید، بازهم تاثیری بر روی سرعت وب سایت شما نخواهند داشت.

تنها مکانی که وردپرس برای افزونه های غیر فعال میگردد، همان صفحه افزونه های نصب شده است. حتی در این صورت هم تنها فایل header افزونه ها را تنها بارگذاری کرده، و کاری به کل افزونه ها ندارد.

اگر سرعت وب سایت شما پایین است، مطمئن باشید که افزونه های غیرفعال دلیل آن نیست. برای حل این مشکل، بهتر است نگاهی به مطلب آموزش بالا بردن سرعت وب سایت وردپرس بیاندازید.

آیا بهتر است افزونه های غیرفعال را حذف کنیم؟

دلیل اینکه وردپرس به شما اجازه می دهد که افزونه هایتان را به جای اینکه به صورت مستقیم حذف کنید، بتوانید غیرفعال کنید این است که گاهی اوقات ما تنها می خواهیم که افزونه هایی را به صورت موقتی خاموش کنیم.

اگر شما میخواهید که به زودی دوباره از افزونه استفاده کنید، و می ترسید که ممکن است با حذف آن افزونه، تنظیمات آن نیز حذف شود، پس بهتر است آن را نگه دارید.

در غیر این صورت، هیچ نکته مثبت و دلیلی وجود ندارد که شما افزونه هایی که تمایلی به استفاده از آن ها در وب سایت تان ندارید را نگه دارید.

به عنوان مثال، با اینحال در هر صورت که این افزونه ها فعال باشند یا خیر، وردپرس به روز رسانی های آن ها را به شما نشان خواهد داد. این مورد میتواند کمی مزاحم باشد در صورتی که شما در وب سایت تان تعاد زیادی افزونه داشته باشید که به صورت منظم و دوره ای به روز رسانی می شوند.

پلاگین های غیرفعال می توانند بی ضرر باشند اما هنوز فایل های اجرایی هستند. در صورت تلاش هک کردن، این فایل ها می توانند آلوده شوند یا می توانند برای نصب نرم افزارهای مخرب در سایت شما مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان احتیاط برای امنیت وردپرس، شما باید هر پلاگین غیرفعال را که قصد استفاده از آن را ندارید حذف کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب به پاسخ سوال آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟ رسیده باشید و مطلب مفیدی برای شما واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 1 میانگین : 5]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » آیا افزونه های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس میشوند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *