پروژه گوتنبرگ وردپرس چیست

پروژه گوتنبرگ وردپرس چیست
پروژه گوتنبرگ وردپرس چیست

پروژه گوتنبرگ وردپرس قدمی جلو به سمت آینده ای روشن تر برای وردپرس است. برخی افراد تنها باور دارند گوتنبرگ به ویرایشگر جدید وردپرس گفته می شود، اما این پروژه چیزی فراتر از آن است. guetenberg زمینه ها را برای توسعه دهندگان آماده می کند. پروژه گوتنبرگ وردپرس مرحله اول از یک استراتژی سه بعدی است. در مرحله اول، وردپرس یک ویرایشگر دوباره توسعه داده شده دریافت می کند، سپس پروژه بر روی لایه بندی و قالب های صفحات تمرکز می کند و در نهایت در بخش آخر یک سفارشی ساز کامل سایت میشود. فقط به این فکر کنید که چه امکانات فوق العاده ای نسیب ما خواهد شد.

امروز ما بر روی قدم اول تمرکز می کنیم. ویاریشگر گوتنبرگ وردپرس در نسخه 5.0 وردپرس قرار خواهد گرفت. ظاهرا تا امروز این ویرایشگر هنوز در دست طراحی است و افراد زیادی در تمام طول شب و روز روی آن کار می کنند تا یک محصول پایدار و کامل تحویل وبمستران بدهند.

با ما در این سری از مقالات آموزش وردپرس در وردپرس مانیا همراه باشید.

باز کردن گوتنبرگ برای بار اول

هنگامی که ویرایشگر جدید را برای اولین بار باز می کنید، احتمالا به دنبال رابطی خواهید گشت که همه ما به آن عادت کرده ایم. که البته برای همیشه از بین ما رفته است 🙂 . حالا فضایی تمیز و ساده، با تایپوگرافی عالی و هم چنین فضایی زیاد برای درخشیدن محتوای شما خواهیم داشت. سمت راست صفحه با کلیک کردن بر روی آیکون cog، – نسبت به هر داکیومنت و یا هر بلاک – میتوانید تنظیمات را باز کنید. در کنار آن یک آیکون سه نقطه قرار دارد که با کلیک کردن بر روی آن ویرایشگر کد به شما نمایش داده خواهد شد.

پروژه گوتنبرگ وردپرس چیست؟

شاید حالا که این تصویر را دیدید کمی غافلگیر شوید و حس خوبی نداشته باشید. در ابتدای کار ممکن است همه ی ما با تغییر کردن چیز هایی که میشناسیم ممکن است عکس العمل خوبی نداشته باشیم، اما این تغییر، گامی به سوی راحت تر شدن کار ها و بهینه سازی بهتر است.

یکی از مسائلی که باید به آن توجه کنید، این است که برای آماده شدن برای آینده، وردپرس نیز باید سازگار شود. پروژه گوتنبرگ در واقع تکنولوژی و کانسپت هایی را معرفی خواهد کرد که وردپرس را برای آینده ای روشن تضمین می کند.

در گوتنبرگ هر چیزی به صورت بلوک هستند

گوتنبرگ بلوک ها را معرفی خواهد کرد. حالا میتوانید محتوای تان را درست مثل LEGO درست کنید: همه در یک جعبه، ابزار هایی استاندارد سازی شده. در گیف زیر، چند بلوک را به شما نمایش خواهیم داد، و یک تصویر هم به عنوان بلوک در محتوا قرار میدهیم:

بدلیل حجم بالای تصویر گیف لطفا برای مشاهده آن روی لینک کلیک کنید.

امیدواریم مطلب پروژه گوتنبرگ وردپرس برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

به این مطلب رای بدید
[تعداد آرا : 0 میانگین : 0]

شما اینجا هستید : خانه » بلاگ » پروژه گوتنبرگ وردپرس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *